Press "Enter" to skip to content

Prowadzenie magazynu w excelu = darmowy program magazynowy

Microsoft Excel jest z całą pewnością programem stosunkowo niepozornym, ale bez problemu da się udowodnić jego wielką przydatność. Najczęściej kojarzy się on z pracami biurowymi – poniekąd słusznie, ale czy można go wykorzystać w sposób nieco bardziej praktyczny? Oczywiście, że tak. W odpowiednich rękach bardzo proste staje się na przykład prowadzenie magazynu w excelu – oczywiście jest to lekka przenośnia, ale gros obliczeń i zapisów można dokonywać właśnie w tym programie i przy odpowiedniej skrupulatności, dokładności i precyzji inwentaryzacja może na dobrą sprawę polegać na wydruku odpowiednich tabel.

Ktoś mógłby zaoponować, że po co poświęcać czas na odpowiednie przygotowanie tabelek w excelu, skoro na rynku istnieją specjalne programy dedykowane temu, by możliwie bezproblemowo można było zarządzać zawartością magazynu. W porządku, ale szkopuł tkwi w tym, że darmowy program magazynowy w excelu to jedyna taka opcja, która umożliwia załatwienie sprawy w sposób całkowicie bezpłatny, bo przecież współcześnie trudno o komputer, który nie ma zainstalowanego systemu operacyjnego Windows. Programy specjalistyczne bywają drogie, często wyłącznie anglojęzyczne, o nieprzyjaznym interfejsie i skomplikowanej mechanice obsługi. Nauka obsługi podstaw programu excel jest natomiast kwestią zaledwie kilku godzin, bo program jest polskojęzyczny i maksymalnie intuicyjny, a w niewiele dłuższym czasie można poznać wszystko, co on tak naprawdę ma do zaoferowania i jest to oczywiście wielka zaleta, bo pozwala skupić się na produktywnej, przynoszącej wymierne efekty pracy, a nie mozolnej i długotrwałej nauce.

program magazynowy w excelu

Magazyn w excelu jest zatem jedną z najbardziej korzystnych opcji, jaką osoba zarządzająca nim ma do wyboru. Program umożliwia kompleksowe i maksymalnie intuicyjne zarządzenie wprowadzaną do niego treścią, w ułamku sekundy dokonuje niezbędnych obliczeń i potrafi znacząco przyśpieszyć i zorganizować pracę. Jest niezwykle prosty w obsłudze i stosunkowo łatwo jest nauczyć się obsługi go w sposób całkowicie samodzielny – a nawet jeśli nie, to w internecie można znaleźć całe zatrzęsienie poradników nie tylko tekstowych, ale nawet takich w wersji audiowizualnej, w których krok po kroku objaśnione jest, co właściwie trzeba zrobić, by program objawił przed użytkownikiem całą swą magię. Wszystko to właściwie całkowicie za darmo, bo pakiet Microsoft Office, który zawiera właśnie między innymi Excel, jest częścią większości systemów operacyjnych Windows i rzadko bywa tak, że użytkownik musi za niego dodatkowo dopłacić i ma go po prostu w cenie systemu. Specjalistyczny program magazynowy natomiast wymaga często zapłaty sumy będącej większą częścią ceny systemu Windows, a często nawet wręcz ją przewyższającej. Wybór wydaje się być zatem oczywisty.

Podsumowując krótko, Microsoft Excel jest programem bardzo prostym w obsłudze, łatwym do opanowania, darmowym i przyjaznym użytkownikowi – nawet największy sceptyk przyzna po bliższym zapoznaniu się, że w tych tabelkach naprawdę trudno jest się pogubić.

[Głosów:132    Średnia:2.4/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *