Press "Enter" to skip to content

Program do fakturowania online przez internet

Dwudziesty pierwszy wiek jest związany z ogromną rewolucją informatyczną w każdym aspekcie naszego życia, zarówno na polu prywatnym i zawodowym. Dotyczy to także prowadzenia działalności gospodarczej ponieważ czynności wykonywane przez firmy są skomputeryzowane i często zamiast używać papieru po prostu przedsiębiorcy używają elektronicznych form przechowywania danych jak np. dyski twarde HDD, pamięci flash, dane w chmurze, płyty DVD itp. oraz specjalnych programów komputerowych usprawniających prowadzenie własnej firmy.

Dotyczy to właściwie każdego obszaru gospodarki, jak: medycyna (dokumentacja medyczna w postaci plików), księgowość (fakturowanie online i faktury na dysku w internecie w formacie elektronicznym), firmy produkcyjne (w tego typu firmach wszystko może być plikiem na dysku zarówno faktury jak i zlecenie dla pracownika albo potwierdzenie odbioru zasobu z magazynu), czasopisma wydawane w plikach (np. Portable Document Format) zamiast drukowane na papierze, wojsko, policja, a nawet transport (potwierdzenie odbioru towaru przez tablet lub smartfon), budownictwo czy usługi kurierskie (często podpisujemy się nie na papierze, a na tablecie odbierając paczkę). Są to niewątpliwe usprawnienia, które powodują przyspieszenie pracy, ochronę środowiska naturalnego bo przecież nie drukujemy papieru, a więc nie ścinamy drzew. Powoduje to także zaoszczędzenie czasu, a więc pieniędzy co dla każdego przedsiębiorcy jest niewątpliwym plusem. Jednakże takie usprawnienia mają konsekwencje w postaci konieczności przeszkalania pracowników, w szczególności tych starszych, nowych lub mniej wykształconych ale jak już zostaną przeszkoleni to praca będzie szybka, sprawna i zasadniczo przyjemniejsza aniżeli z pracą z dokumentacją w postaci papierowej, która może zostać zniszczona, zużyta.

Dlatego mimo tych małych komplikacji, opisanych powyżej warto zainwestować w np. program do fakturowania, oprogramowanie do prowadzenia firmy, magazynu, oprogramowanie produkcyjne MES czy ogólnie ujmując elektroniczną dokumentację w firmie. Do plusów zaliczyłbym także wykonywanie kopii zapasowych dokumentów elektronicznych ponieważ z dokumentami w formie papierowej nie jest możliwe odzyskanie danych, gdy ulegną one uszkodzeniu np. w wyniku pożaru lub innego nieszczęścia.

Innym dużym plusem jest możliwość wysłania kontrahentowi faktury elektronicznej poprzez fakturowanie przez internet, dzięki czemu nie trzeba wysyłać mu ów dokumentu pocztą tradycyjną co również przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego przez mniejszą liczbę ścinanych drzew. Ale nie tylko bo przecież wysyłanie e-maila nic nie kosztuje, a wysyłanie korespondencji pocztą tradycyjną jak najbardziej. Także jest to kolejny plus dla każdego przedsiębiorcy, który chce zoptymalizować zyski, a zmniejszyć wydatki. Przedsiębiorca powinien mieć także na uwadze komfort pracy w swoim przedsiębiorstwie, a tego typu oprogramowanie i dokumenty w postaci elektronicznej na pewno przyczynią się do poprawy komfortu pracy w jego przedsiębiorstwie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

One Comment

  1. Tomasz Tomasz Post author | 10 lipca 2018

    Czy możecie polecić jakiś konkretny darmowy program do fakturowania przez internet?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *